Gyvenimas Mėnulio ritmu

Interviu su Karolina žurnale "Būrėja" Nr. 4

5/5/2022

Laiką, dar gerokai iki šiuolaikinių kalendorių atsiradimo, žmonės skaičiavo pagal Mėnulio fazes. Ir tai buvo daroma ne be priežasties. Mat arčiausiai Žemės esantis dangaus kūnas, mūsų planetos palydovas daro milžinišką įtaką vandenynams, gyvajai gamtai, o taip pat ir žmogaus organizme bei gyvenime vykstantiems procesams. Apie tai, kaip iš tiesų vyksta gyvenimas Mėnulio diktuojamu ritmu pasakoja Visatos ciklų stebėtoja ir entuziastė Karolina Lapinskienė, viena iš „Mano Mėnulis“ įkūrėjų.

Kaip Jūsų gyvenime atsirado idėja paisyti Mėnulio ritmų?
Viskas prasidėjo nuo „Mėnulio kalendoriaus“, kuris leidžiamas jau ketvirtus metus. Augant moterų susidomėjimui ir poreikiui, buvo sukurtas puslapis „Mano Mėnulis“. Tai vieta, kurioje dalinamės įvairiais Mėnulio ritualais, žiniomis apie kristalus, Zodiako ženklus. Kviečiame moteris įsileisti daugiau Mėnulio į savo kasdienybę. Taip pat čia galima įsigyti papuošalų ir aksesuarų susijusių su šia tema.

Ilgai žmonija laikui skaičiuoti naudojo būtent Mėnulio fazes. Veikiausiai tai buvo daroma ne be priežasties. Kokią įtaką šis dangaus kūnas iš tiesų turi gamtai ir žmogui?
Iš tiesų, skaičiuoti laiką pagal besikeičiantį Mėnulį turbūt buvo ir yra paprasčiausias metodas, nes Mėnulis visada matomas danguje, kad ir kuriame pasaulio krašte būtum. Dar graikų dievybių laikais, būtent Mėnulio deivė Selenė neturėjo šventyklos, nes melstis jai galėjai būdamas bet kur, tiesiog akis nukreipdamas į dangų.

Paneigti, kad Mėnulis turi įtakos mūsų gyvenimui, yra praktiškai neįmanoma. Turbūt akivaizdžiausias to įrodymas – vandenynų potvyniai ir atoslūgiai per skirtingas Mėnulio fazes. Būtent per pilnatį, kuomet gauname daugiausiai Mėnulio energijos vyksta potvyniai ir ne tik vandenynuose. Moksliniai tyrimai rodo, kad net augalai įsisavina 20 % daugiau vandens į ląsteles būtent per pilnatį. Tas pats galioja ir žmogaus kūnui, juk visi žinome, kad mūsų kūnuose yra 70 % vandens. Todėl jeigu pradedame gydymo kursą, kuriame svarbus kuo geresnis naudingųjų medžiagų įsisavinimas – pilnatis puikus tam laikas. Tačiau šiuo metu reikėtų vengti operacijų, net danties traukimas gali sukelti pavojingą kraujavimą. Ir atvirkščiai – operacijos kuomet reikalingas greitas žaizdų gijimas, odos užsitraukimas tinkamas laikas delčia, kuomet energija slopsta. Šiuo laiku tinka valyti organizmą, laikytis dietos, atlikti detoksikacijos kursus, nes skysčiai bei nenaudingos medžiagos lengviau pasišalina iš ląstelių.
Laikas aplink jaunatį ir ypač pirmą jaunaties stojimo dieną kūnas yra labiausiai pažeidžiamas, tampa ne toks atsparus infekcijoms, imunitetas silpniausias. Šiomis dienomis nerekomenduojama pradėti kūdikio, ar apskritai užsiimti medicininėmis procedūromis.

Teigiama, kad Saulė atstovauja vyriškai energijai, o štai Mėnulis – moteriškajai. Ar iš tiesų Mėnulio ciklai svarbesni dailiosios lyties atstovėms?
Daugumoje kultūrų Mėnulis vaizduojamas kaip moteris ir visai ne veltui. Juk Mėnulis tituluojamas jausmų valdovu. Ir būtent moterys yra ta jausmingoji, giliai jaučianti ir atjaučianti lytis. Be to jau senovėje žmonės pastebėjo, kad moters menstruacinis ciklas, trunkantis apie 29 dienas, sutampa su mėnulio ciklo dienomis. Netgi naudojamas gražus apibūdinimas, kad kiekviena moteris, savo pilve turi Mėnulio atspindį ir išgyvena šiuos ciklus per kūną. Pirmosios mėnesinių dienos atitinka jaunatį, ikiovuliacinis laikas, kuomet jaučiamės energingai, tarsi pabudusios – priešpilnį, ovuliacija, kuri tuo pačiu lyg galios viršūnė atspindi pilnatį ir ikimenstruacinis laikas, kuomet jaučiamės labiau pažeidžiamos, jautresnės, norime daugiau praleisti vienumoje, vidiniuose apmąstymuose, atitinka delčią.

Mėnulis svarbus ir astrologijoje. Ką apie jo, astrologiškai laikomo planeta, įtaką asmeniniam horoskopui turėtų žinoti kiekvienas?
Per mėnesį Mėnulis apkeliauja visą Zodiako ratą. Tai greičiausiai keliaujanti planeta ir nors konkrečiame zodiako ženkle išbūna tik vieną ar dvi dienas, būdamas taip arti žemės Mėnulis daro ypač ryškiai juntamą poveikį. Stebint Zodiako ratą ir Mėnulio kelionę, galima aiškiai pajusti kaip kasdien skiriasi bendros nuotaikos, prioritetai, užduotys.
Remiantis šiomis žiniomis buvo sukurtos „Mėnulio kortos saviugdai“, kurių dėka galima lengvai stebėti šią Mėnulio kelionę ir panaudoti žinias pasiekti geriausiems rezultatams, geriau pažinti savo vidinį pasaulį. Nebūtina turėti astrologijos žinių norint jomis naudotis, galima tiesiog traukti kortą kaip žinutę iš Visatos, arba pasirinkti kortą pagal tuo metu esančią Mėnulio fazę zodiako ženkle.
Bendrai astrologijoje Mėnulio padėtis gimimo metu yra nepaprastai svarbi, nors dažnai tai nėra akcentuojama. Žinoti, kuriame ženkle yra Mėnulis, reiškia pažinti, koks yra tavo vidinis, emocinis pasaulis, apie ką jis kalba, kaip žmogus reaguoja į aplinką, tai tarsi pasąmonės veikimo modelis. Dažnai žmonės sužinoję, kokiame zodiako ženkle yra jo Mėnulis nustemba, kad jis skiriasi nuo bendro zodiako ženklo, bet tuo pačiu ir pasidaro aiškiau, kodėl vienaip ar kitaip reaguojame, išgyvename gyvenimiškas situacijas.

Ką reiškia gyventi Mėnulio ritmu? Ir kas pasikeičia pradėjus planuoti veiklas pagal Mėnulio fazes? Gyvenimas pagal Mėnulį dovanoja pagrindą, tarsi sistemą, nurodančią, kaip turiu veikti. Kada pradėti darbus, pasirašyti sutartis, kada yra mano galios laikas, o kada atsiraukti į vidų, apgalvoti, pasidaryti vidinę „inventorizaciją“, užbaigti procesus. Tai suteikia stabilumo, o taip pat suvokimo, kad visi esame vienos didelės sistemos dalis. Mėnulis tarsi grąžina mums ryšį su gamta, visata, kosmosu. Pasidaro lengviau stebėti cikliškumą, visa tai, kas vyksta aplink, natūralią ir neišvengiamą gamtos kaitą.

Nuo ko turėtų pradėti norintis keisti savo gyvenimo ritmą žmogus?
Vienas mėgstamiausių žingsnių link Mėnulio – jaunaties norų rašymas. Kuomet pirmą jaunaties dieną, sėdi prie popieriaus lapo ir surašai tai ko nori, apie ką svajoji. Vienas svarbesnių aspektų rašant - naudoti dabarties laiką. Rašyti taip, tarsi tai jau įvyko, jūsų svajonė jau išsipildė, naudoti kuo daugiau apibūdinimų, būdvardžių, kaip jūs jaučiatės tame, kaip atrodote, kaip atrodo jūsų aplinka kurioje esate. Yra viena pastaba, kurią derėtų įsiminti, kad ši praktika netinkama svajonėms apie kitus žmones, pavyzdžiui, išėjusio vyro nesugrąžins.

Savo blog‘e dalijatės ir skirtingoms Mėnulio fazėms skirtais ritualais. Ar jie būtini, ar galima sukurti savo individualų veiksmų planą?
Kaip atliekamas ritualas, kokia jo konkreti eiga nėra taip svarbu, kaip suprasti esmę, ką šiuo ritualu norima pasiekti, kam jis iš tiesų yra skirtas. Visgi yra svarbu praktikoms pasirinkti pirmąją dieną, kuomet keičiasi Mėnulio fazė, mat tuo laiku energija intensyviausia.
Jaunaties ritualai, kuomet Mėnulio energijos gauname mažiausiai, skirti mintims, norams, svajonėms. Užtenka tiesiog galvoje sudėlioti tai, kas mums reikalinga, apie ką svajojame, kur mes norime nueiti ir viską užrašyti laiške jaunačiai.
Priešpilnis jau turi žymiai daugiau energijos. Tai metas, kai reikia imtis konkrečių veiksmų, daryti viską, kad pasiektume tai, ką per jaunatį suplanavome, tai ką užrašėme, o taip pat drąsiau įgyvendinti sumanymus. Pilnatis – energijos maksimumas. Tai yra laikas, kai apžvelgiame visa, kas pasiekta, kai norime padėkoti už tai, ką turime. Dar yra teorija, kad pirmąją pilnaties dieną taip pat galima rašyti norus.
Delčios laikas tarnauja emocijų paleidimų, apsivalymo praktikoms. Tai - tinkamas laikas išrašyti ir paleisti, kas nebetarnauja mums, ką norėtume gyvenime pakeisti, atsisakyti.

Daugeliui iš mūsų yra tekę matyti detalius mėnulio kalendorius, kuriuose kiekviena Mėnulio diena yra pažymėta jos globėjo simboliu. Ir jų yra net 30. Ar verta su šiais simboliai susipažinti?
Iš tiesų tai vertinga informacija, kurią rekomenduočiau stebėti. Ypač prieš reikšmingus pasirinkimus gyvenime. Taip pat šia sistema galima vadovautis, jeigu reikia rinktis konkrečią datą, pasirašyti dokumentus, įsigyti didesnės vertės pirkinius, organizuoti šventes ar išvykas.
Dažnai astrologai sudarinėdami horoskopą atsižvelgia į tai, kurią Mėnulio dieną žmogus gimė. Mat tai suteikia papildomų žinių. Įdomus faktas, kad kartais mėnulio ciklas turi 29, o kartais 30 dienų. Sakoma, kad jeigu cikle yra 29 dienos – laukia sunkus ir daug išbandymų pateiksiantis laikas, o jeigu 30, tuomet galima ir atsipalaiduoti, nes dalykai eisis lengviau ir paprasčiau.

Su Mėnuliu susiję ir daugybė prietarų. Kurie iš jų turi savyje lašelį tiesos, o kuriais tikėti neverta? Turbūt populiariausias prietaras yra toks, kad plaukus kirptis reikėtų per jaunatį. Tačiau iš tiesų tai nėra visiška tiesa. Apskritai, plaukų nereikėtų liesti būtent tomis dienomis, kai stoja konkreti Mėnulio fazė t.y. pirma jaunaties, priešpilnio, pilnaties ar delčios diena. Tuomet Mėnulio energijos yra aktyviausios ir visiškai netinkamos grožio procedūroms. O bendrai - visos Mėnulio fazės yra tinkamos, tiesiog svarbu žinoti, ką norime daryti. Pavyzdžiui, per jaunatį tobulas laikas keisti įvaizdį, radikaliai pakeisti šukuoseną. Vešliems ir tankiems plaukams puoselėti puikiai tinka priešpilnis ir pilnatis, o jeigu nešiojame trumpų plaukų šukuoseną (tas tinka ir vyrams) tinkama yra delčia. Tuomet plaukų kirpimas, šukuosena ilgiau išlaikys norimą formą.

Dar vienas iš prietarų, kad per pilnatį žmoguje prabunda žvėris (vilkolakio istorija). Tai iš dalies (vertinant filosofiškai) yra tiesa, nes būtent per pilnatį, kuomet gauname daugiausiai Mėnulio energijos, atsiveria ir snaudžianti pasąmonė. Ir jeigu per kitas Mėnulio fazes neatliepei ir neišleidai savo emocijų, nutylėjai, neleidai pykti ar kitaip išreikšti savęs, atsiranda tikimybė, kad per pilnatį išties pabus vidinis žvėris, išleisdamas tai, kas buvo užspausta.
Taip pat turbūt dauguma pritars, kad per pilnatį, rodos, daugiau sapnuojame, sapnai tampa ryškūs, lengvai atmenami, jautresni žmonės lunatikuoja, kalba, vaikšto. Ir tai iš tiesų vyksta būtent dėl energijos maksimumo per pilnatį.

Ką patartumėte tiems, kurie nori keisti savo gyvenimą? Galbūt teks susidurti su sunkumais?

Gyvenimas Mėnulio ritmu nėra sudėtingas, atvirkščiai – jis atneša daugiau ramybės, tėkmės, susijungimo su gamtos ciklais. Gyvename visuomenėje, kurioje diktuojama, kad turime būti 100 % produktyvūs, aktyvūs, gerai nusiteikę visą laiką. Ir kol bandome tą šimtą procentų išlaikyti, viduje vyksta kova, kaupiasi nepasitenkimas, nusivylimas.
Kai pradedi Mėnulio gyvenimą, viskas dėliojasi kitaip, atsiranda daugiau laiko savistabai, o kai reikia, kartu su Mėnulio energijos banga dalykus padarai maksimaliu greičiu.

Dėkojame už pokalbį.