Intuityvioji Mėnulio pilnatis Vėžyje

Astrologijos praktikė Ieva

1/18/20222 min read

Vėžio ženklas astrologijoje laikomas Mėnulio buveine: apkeliavęs visą savo ciklą Mėnulis vėl savo namuose. Tokiu metu išryškėja saugumo, emocinio palaikymo ir švelnumo poreikis bei šeimos, namų, tautos ar gimtinės temos. Norisi būti globojamam, pamaitintam ir apkabintam. Pasijausti visai kaip idealizuotame vaikystės lopšyje. Mėnulis susijęs su jausmais ir emocijomis, todėl šiuo metu ypatingai ieškosime emocinio saugumo, atjautos. Mėnulio pilnatis tik dar labiau išryškins ir padidins šiuos poreikius.

2022 metų sausio 18 d. gilią naktį 01:48 stojus Mėnulio pilnačiai Vėžio ženkle prasminga peržvelgti į savo gyvenimo pamatus, ant kurių statome savo žemiškos kasdienybės namus. Mylinčios mamos akimis įvertinti visų savo auginamų „vaikų“ – bazinių fizinių, emocinių, saugumo poreikių – būsenas. Kokie yra mano poreikiai? Ar pamaitinti ir patenkinti šie poreikiai? Ar juos auginu saugiai ir puoselėjančiai? Ar deramai jais rūpinuosi? Ar prireikus juos apginu? Tokios intuityvios Mėnulio pilnaties Vėžyje laikotarpiu aiškiau nei bet kada galima išgirsti savo vidinio, autentiško pasaulio atsakymus. O jei atsakymai nedžiugina – DABAR yra pats tinkamiausias metas ne tik giliam emociniam gydymui ir gijimui, bet ir reikiamoms pamatinių poreikių patenkinimo užtikrinimo korekcijoms.

Mėnulio pilnatis Vėžyje dangaus skliaute atsistoja opozicijoje priešais Saulę Ožiaragyje. Ožiaragio ženklo temos – priešingai nei Vėžio – susiję su matomu išoriniu, socialiniu pasauliu, strategija, karjera, asmeniniais bei visuomeniniais tikslais, kryptingais siekiais. Ši Saulės ir Mėnulio padėtis atskleidžia neatsiejamą ryšį tarp vidinio ir išorinio pasaulių. Jei vidiniai poreikiai yra neužtikrinti, nepatenkinti – išoriniame (visuomeniniame) gyvenime taip pat turėsime kuo skųstis, kam prieštarauti ar su kuo kovoti. Jei esame savipakankami, užtikrinę ir tenkinantys savo esminius poreikius – išorinis pasaulis bus suvokiamas kaip vieta, kurioje saugu sėkmingai veikti ir realizuotis.

Beje, šios pilnaties metu Saulė bus susijungusi su Baltuoju Mėnuliu Selena (apsaugos, šviesos simbolis) ir Plutono planeta, kurios pagrindinės reikšmės susijusios su valdžia, kontrole, mūsų šešėline puse, su paslaptimis ir tuo, kas nematoma. Tai tarsi dar vienas papildomas elementas šiame simboliniame vidinių ir išorinių jėgų žaidime, kuris užduoda klausimą, kas yra mano galios ir valdžios šaltinis? Mano savastis, intuicija, vidinė pajauta ar išoriniai nurodymai, nuomonės, reikalavimai, programos, modeliai, šablonai?

Šios pilnaties raktas: nepaisant galimo emocinio ir informacinio chaoso ar netikėtų įvykių, sugrįžti į savo vidinę erdvę ir atsigręžti į savo asmenybės, sielos pamatinius poreikius, iš kur galėtume pasisemti reikiamų atsakymų, išminties. Teisingi sprendimai ne visada pamatuojami mentaliniais svertais ir ne visada susiję su tradiciniais, įprastais suvokimo būdais ar nuspėjamu, linijiniu mąstymu.

Nepalanku šiuo metu užgniaužti emocijas, bijoti reikšti jausmus, tapti abejingais, užsidariusiais arba priešingai – pasidaryti perdėtai jautriems, sentimentaliems, įsižeidusiems.

Taigi, giliai kvėpuokime, leiskime sau jausti ir pasikliaukime intuicija.

round moon over snow capped mountain ranges
round moon over snow capped mountain ranges